---چکیده ی آخرین خبرهای پرسپولیس از سایرخبرگزاریهای ایرانی و بین المللی/ اشتراک باسایر خبرگزاریها---
 

پرسپولیس اصلاً بازی نکرد!

 

 

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ دی ۱۳۸۶ساعت 16:21  توسط جواد  | 

در مرحله يك هشتم نهايي جام حذفي

شكست پرسپوليس و اخراج چهار بازيكن اين تيم

خبرگزاري فارس: تيم فوتبال پرسپوليس با شكست مقابل پاس همدان در مرحله يك هشتم جام حذفي، از گردونه مسابقات كنار رفت.  


به گزارش خبرگزاري فارس، تيم‌هاي پاس و پرسپوليس در مرحله يك هشتم جام حذفي و در ورزشگاه قدس، ديدار حساسي را برگزار كردند كه در پايان، نماينده همدان با برتري به مرحله يك چهارم نهايي صعود كرد.
مهدي جعفرپور با درخشش در اين مسابقه هر 3 گل را در دقايق 27،58 و 82 به ثمر رساند.
در اين مسابقه، محسن تركي مسئوليت قضاوت را بر عهده داشت كه با دادن كارت زرد و قرمز بازيكنان هر دو تيم را جريمه كرد. كريم باقري و عليرضا نيكبخت واحدي از پرسپوليس و حنيف عمران زاده و محمد غلامي از پاس كارت زرد گرفتند.
حسين بادامكي،‌ محمد نصرتي، عليرضا نيكبخت واحدي و فرزاد آشوبي در اين مسابقه با دريافت كارت‌هاي قرمز از زمين اخراج شدند.
بازيكنان تيم فوتبال پاس همدان:
ساندروويچ، خسرو حيدري، ‌امير ابوچا (مصطفي چترآبگون)، محمد علوي، يدا... اكبري، اختياروويچ، حنيف عمران‌زاده، اميد خورج، مهدي جعفرپور (محمد غلامي)، سعيد دقيقي (مهدي اسماعيل نظري) و جواد شيرزاد
سرمربي: وينگو بگوويچ
بازيكنان تيم فوتبال پرسپوليس:
مهدي واعظي، محمد نصرتي، سپهر حيدري، پژمان نوري، بهادر عبدي (فراز فاطمي)، كريم باقري (كاپيتان)، فرزاد آشوبي، حسين بادامكي، عباس آقايي، عليرضا نيكبخت واحدي و محسن خليلي (نبي‌ا... باقري ها)
سرمربي: افشين قطبي

+ نوشته شده در  دوشنبه ۳ دی ۱۳۸۶ساعت 16:12  توسط جواد  | 

 پرسپولیس ساعت 30/17 دقیقه فردا می‌پرد
    

پرسپولیس روز دوشنبه برای صعود از مرحله دیگری از رقابتهای جام حذفی باشگاههای کشور، میهمان تیم پاس همدان خواهد بود. کاروان سرخپوشان فردا بعد از آخرین تمرین، تهران را به مقصد همدان ترک می‌کنند.

پرواز اختصاصی سرخپوشان هم برای ساعت 17 و 30 دقیقه برنامه‌ریزی شده است. نیکبخت واحدی که برای این بازی شرایط نامشخصی دارد، سرخپوشان را در این سفر همراهی خواهد کرد تا در صورت بهبودی کامل در ترکیب تیم قرار بگیرد.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 15:37  توسط جواد  | 

حبیب کاشانی در گفتگو با مهر:


هنوز دلیل اختلاف قطبی و مرزبان را نمی دانم

اجازه حاشیه سازی نمی دهم


مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با تاکید بر اینکه از دلیل اختلاف بین افشین قطبی و علیرضا مرزبان خبر ندارد گفت: پس از جلسه ای که با این دو خواهم داشت اظهار نظر می کنم.

حبیب کاشانی درگفتگو با خبرنگار مهر ضمن بیان این مطلب به اختلاف سرمربی و مربی تیم فوتبال پرسپولیس و کنار گذاشتن موقت علیرضا مرزبان اشاره کرد و گفت: بنده هم از طریق اخبار منتشره در جریان این ماجرا قرار گرفتم  و هنوز این فرصت را پیدا نکرده ام که با آقایان قطبی و مرزبان جلسه ای داشته باشیم.

کاشانی ادامه داد: وجود اختلاف نظر در هر تیم و خانواده ای طبیعی است اما مطمئن باشید اگر این اختلاف نظرها بخواهد به مجموعه پرسپولیس لطمه بزند جلوی حاشیه سازی ها را خواهم گرفت.

مدیرعامل باشگاه پرسپولیس با بیان اینکه مطرح شدن چنین مسائلی در شرایط حساس فعلی منطقی نیست خاطرنشان کرد: پرسپولیس شرایط حساسی در لیگ برتر و جام حذفی دارد و امیدواریم بتوانیم با کمک همه بازیکنان و اعضای کادر فنی از این مرحله با موفقیت عبور کنیم.

حبیب کاشانی درپاسخ به این پرسش که جلسه روز گذشته شما با علیرضا مرزبان چه نتیجه ای در بر داشت خاطرنشان کرد: ما حوالی ظهر دیروز با هم جلسه داشتیم اما به هیچ وجه در مورد این موضوع صحبت نکردیم و پس از آن هم به همراه یکدیگر در مراسم ختم یکی از دوستان مشترکمان شرکت کردیم.

مدیرعامل پرسپولیس درپایان گفت: قطعا در سفری که به همدان خواهیم داشت با آقایان قطبی و مرزبان جلسه خواهم گذاشت تا هم از اصل ماجرا مطلع شوم و هم با تدابیر لازم اختلاف نظرهای موجود را به حداقل برسانیم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 15:34  توسط جواد  | 

براي استراحت

قطبي در تعطيلات نيم فصل راهي هلند مي شود

خبرگزاري فارس: سرمربي تيم فوتبال پرسپوليس براي استراحت در پايان مسابقات نيم فصل اول راهي هلند مي شود.  


به گزارش خبرگزاري فارس، افشين قطبي براي تعطيلات نيم فصل و با هماهنگي مسئولان باشگاه پرسپوليس در روز يازدهم دي ماه تهران را به مقصد آمستردادم ترك خواهد كرد تا در هلند استراحت كند.
بنا بر توافق نهايي، سرمربي پرسپوليس 5 روز استراحت خواهد كرد و در روز شانزدهم دي ماه براي ادامه فعاليت در باشگاه بايد به تهران بازگردد.
پرسپوليس روز ده دي ديدار عقب افتاده خود برابر سپاهان را برگزار مي كند و پس از آن به تعطيلات مي رود.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 14:44  توسط جواد  | 

صدرنشيني در ليگ هفتم هنر مي خواهد


قطعا تا به حال چندين و چند بار با اين سوال مواجه شده ايد كه ليگ امسال سخت تر بوده است يا سال گذشته يا دو سال گذشته. اين سوال يك خيلي قديمي است اما جوابش چندان پر ابهام نيست هر كسي براي خودش منطق و قانوني را مبنا و مدار قرار مي دهد و جواب اين سوال را مي دهد. مثلا يكي مي گويد چون ليگ امسال ۱۸ تيمي است سخت تر است ديگري مي گويد چون چند ستاره برتر ليگ به خارج از كشور رفته اند ليگ سال گذشته سخت تر بوده است. خوب حالا نظر شما چيست؟
امير حاج رضايي مي آيد و مي گويد كه ليگ سال گذشته آسان تر از امروز بوده است. اول مي گوييم كه خوب با در نظر گرفتن حرف حاج رضايي صدرنشيني در اين ليگ واقعا هنر مي خواهد و دوم اينكه به مصاديق برتري ليگ هفتم نسبت به ليگ هاي گذشته در فوتبال كشور مي پردازيم توجه كنيد:
۱- در ليگ هفتم جاي برخي از ستاره هايي كه سال گذشته در مسابقات حاضر بودند خالي است. اين يك واقعيت است كه بالفرض حضور مهرزاد معدنچي، مهرداد اولادي، ميثم بائو و..... كه امسال رفته اند به غناي ليگ كمك بيشتري مي كرد. يا عنايتي و رسول خطيبي و سياوش اكبرپور و.... براي اين ادعا يك پاسخ كامل و درست داريم!
اگر همه ستاره هايي كه اسمشان را برديم آن قدر وزنه سرنوشت سازي بودند كه مي توانستند ليگ را دگرگون كنند چرا به تيم ملي نتوانستند كمك كنند. درست است كه سياوش اكبرپورها و رجب زاده ها فوتباليست هاي خوبي بودند ولي به هر حال علي كريمي و مهدي مهدوي كيا كه نبودند تا بگوييم با رفتن آنها ليگ كشور دچار خدشه شده است. همين حالا پرسپوليس را مد نظر قرار دهيد كه مهرزاد معدنچي را از دست داده اما محسن خليلي را گرفته است كه برايش خوب گل مي زند. اينجا كه كيفيت كار تفاوت چنداني نكرده است. باور كنيد شرايط در تمام طول ليگ همين گونه بوده است.
۲- امسال در ليگ فوتبال مهره هاي جواني ظهور كرده اند كه نويد يك روزگار خوبي را در فوتبال ايران مي دهند. طي سال هاي مختلف برگزاري ليگ، اين همه مهره زير ۲۰ سال نبوده كه براي تيمش موفق و سرنوشت ساز ظاهر شود. وحيد امرايي و محسن مسلمان از ذوب آهن، حسين ابراهيمي از تيم پگاه گيلان و سعيد حلافي از تيم فوتبال صنعت نفت آبادان مردان تازه واردي هستند كه ليگ فوتبال از بابت حضورشان بسيار به خود مباهات مي ورزد. اين چهار جوان جملگي ۱۷ ساله هستند و يك نسل تازه و نو ظهور در فوتبال ما محسوب مي شوند آنها آنقدر در نتيجه گيري تيمشان موثر بوده اند كه باورش واقعا دشوار است.

۳- كيفيت و غناي كار خارجي ها در مسابقات ليگ با هيچ دوره اي از ادوار گذشته مسابقات فوتبال ليگ كشور قابل برابري نيست. امسال خارجي ها شان، شخصيت و منزلت ليگ حرفه اي در فوتبال ايران را واقعا حفظ كرده اند. حتي مي توان گفت كه بهترين بازيكنان ۳، ۴ تيم از ليگ كشور خارجي بوده اند. بدون هيچ ترديدي ابراهيم توره بهترين بازيكن تيم پيكان بوده است. چنانچه لئوناردو پيمنتا بهترين بازيكن تيم فوتبال صنعت نفت آبادان و ايوان پترويچ بهترين بازيكن تيم فوتبال ابومسلم بوده اند.
بقيه خارجي ها هم خوب كار كرده اند. از محمد ناصر شكرون و مارتين رائول در برق شيراز و زالترون در مس كرمان و الونگ در پرسپوليس و امير ابوچا در پاس همدان و..... اين نشان مي دهد كه بهترين خارجي هاي تاريخ ليگ در اين مسابقات حضور دارند كه براي فوتبال ايران اين مساله بسيار جالب و شوق برانگيز است.
يادتان باشد كه اين نفرات تا به حال در ۱۷ هفته بيش از ۵۰ گل در ليگ حرفه اي زده اند و اين نكته وقتي جالب تر به نظر مي رسد كه شما بدانيد در كل مسابقات دو دوره گذشته ليگ، سر جمع ۹۶ گل خارجي ثبت شده اما تا به حال فقط در يك نيم فصل بيشتر از ۵۰ گل خارجي وارد دروازه حريفان شده است و از اين حيث مسابقات فوتبال ليگ حرفه اي صاحب احترامي مضاعف شده است اما...اما صدرنشيني در بهترين ليگ حرفه اي هنر مي خواهد. ليگي كه در آن استقلال با آن يارگيري عالي در اين مقام است و سايپا بدون آنكه تفاوت خاصي با ليگ سال گذشته كند افت كرده است.
صباباتري، راه آهن، سپاهان، پيكان، برق شيراز و... هم بالاتر آمده اند. در چنين اوضاع و احوالي تاكيد بر اينكه مسابقات فوتبال ليگ حرفه اي نسبت به سال گذشته بهتر شده غير منطقي است؟

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 14:18  توسط جواد  | 

پژمان نوري: اميدوارم از دفاع چپ به تيم ملي بروم

انتقادهاي كنوني با وضعيت پرسپوليس هم خواني ندارد
مردي كه پيدا كردنش غير ممكن به نظر مي رسد! پژمان نوري را مي گوييم. دائم شماره هايش قطع مي شود و پيدا كردن شماره اي تازه از او واقعاً يك دردسر بزرگ است. اما هر كاري هم بكند باز هم جايگاهش در قلب ما و هواداران پرسپوليس محفوظ است. هافبك شمالي پرسپوليس درست مثل روزهاي حضورش در ملوان و پگاه گيلان بي حاشيه است. بازيكنان بي حاشيه زودتر در دل هواداران پرسپوليس جا مي گيرند. بد نيست خواننده تازه ترين حرف هاي او باشيد:


- حتماً آماده بازي با پاس شده اي.
بازي سختي پيش رو داريم. آنها براي گرفتن انتقام بازي ليگ مي آيند و بايد حسابي مراقب آنها باشيم. البته مي خواهيم هر طور شده ركورد بي شكستي را حفظ كنيم. به همين خاطر تمرينات خوبي را پشت سر گذاشته ايم و كادر فني هم در تلاش است تا نكات لازم براي كسب پيروزي در اين بازي را در اختيار ما قرار دهند.


- خدا را شكر پرسپوليس فصل را تا اينجا خيلي خوب پشت سر گذاشته و انشاا... اين روند تا روز آخر ادامه پيدا خواهد كرد. فكر مي كني رمز موفقيت پرسپوليس در اين فصل چه بوده است؟
مديريت قوي، كادر فني خوب و بازيكنان توانمندي كه پرسپوليس در اختيار دارد. همه اينها عوامل موفقيت تيم در فصل جاري بوده اند. خوشبختانه فعل خواستن به درستي صرف شده و همه با هم يكدل و همراه هستند.


- اما مي گويند بعضي از بازيكنان در پاس دادن به نفرات ديگر مثل خليلي تعلل مي كنند. آيا اين را همدلي بايد قلمداد كرد؟!
اصلاً چنين چيزي نيست. هيچ عمدي در اين كار وجود ندارد و خود خليلي هم مي داند كه همه بچه هاي تيم واقعاً او را دوست دارند. وقتي پا به توپ به محوطه جريمه حريف مي رسي بايد در كمتر از يك صدم ثانيه فكر كني و تصميم بگيري كه توپ را خودت بزني يا پاس دهي. فكر مي كني اين كار آساني است؟

- بگذريم. مثل اينكه حسابي در پست دفاع چپ جا افتاده اي.
به خاطر نياز  پرسپوليس قرار شد من در اين پست انجام وظيفه كنم. البته بدانيد اصلاً از حضور در پست دفاع چپ لذت نمي برم. اميدوارم از اين پست به تيم ملي برسم وگرنه هيچ انگيزه اي براي بازي كردن در اين پست ندارم. در اينجا فقط از دوندگي من استفاده مي كنند در حالي كه مي دانيد پست اصلي من جاي ديگر است و در اين پست گل زدن و پاس گل دادن باعث به چشم آمدن توانايي هايم مي شود.


- راستي با همين بضاعت موجود فكر مي كني پرسپوليس تا رسيدن به قهرماني مشكلي نخواهد داشت؟

بله اين نفرات به درد روزهاي سخت پرسپوليس مي خورند. البته الونگ مصدوم شده و اگر كادر فني صلاح بداند با جذب يك هافبك وسط مي تواند خيال خود را تا پايان فصل راحت كند.


- خيلي از هواداران منتظر بازي پرسپوليس و سپاهان هستند. آنها بازي فينال جام حذفي فصل قبل را هنوز فراموش نكرده اند.
برعكس آنها، ما اصلاً به اين موضوع فكر نمي كنيم. ما فقط به سه امتياز اين بازي فكر مي كنيم و به فكر انتقام گرفتن از سپاهان نيستيم. سه امتياز اين بازي يعني نزديك تر شدن به قهرماني.


- اين اواخر، پرسپوليس واقعاً مثل روزهاي اول ليگ خوب بازي نمي كند. در اين مورد چه نظري داري؟
بازي هاي امروز پرسپوليس چهار سال ديگر در ياد هيچ كس نمي ماند. اما قهرمان شدنش تا ابد در ياد همه مي ماند. هيچ كس هم نمي گويد پرسپوليس چرا بد بازي كرد، هر چند كه با بد بازي كردن پرسپوليس موافق نيستيم. چطور ممكن است بد بازي كنيم و موقعيت هاي زياد گلزني خلق كنيم و گل بزنيم و بي شكست به راهمان ادامه دهيم. اين بحث را اصلاً قبول ندارم.


- بعضي ها مي گويند سيستم پرسپوليس يكنواخت شده و حريفان راحت دست پرسپوليس را مي خوانند.
اگر چنين است پس اين همه موقعيت از كجا مي آيد. مثل اينكه آنقدر قدرت داريم كه با اين ضعف ها باز هم مي توانيم نتيجه بگيريم. البته منكر اشتباهات و ضعف هاي موجود نيستم كه بايد آن را در نيم فصل برطرف كرد. اما نه به اين شدت كه مي گويند و شما مطرح مي كنيد.
- صحبت خاصي نداري؟


ممنون كه ياد ما هم هستيد. انشاا... با انجام بازي هاي خوب بتوانيم دل هواداران پرسپوليس را هميشه شاد كنيم. چيزي جز شادي هواداران نمي خواهيم.

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 14:15  توسط جواد  | 

 

 

+ نوشته شده در  یکشنبه ۲ دی ۱۳۸۶ساعت 14:10  توسط جواد  | 

 مصاحبه با

 

افشين قطبی

 

 

 حق با پروین است
     قطبی: خودمان را برای روزهای سخت هم آماده کرده‌ایم

 

در ادامه مطلب . . .


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه ۱ دی ۱۳۸۶ساعت 13:6  توسط جواد  | 

 فعلاً قرار بر انتقال کریمی نیست
    

در هفته‌ای که گذشت اخباری منتشر شد مبنی بر اینکه فرشید کریمی با جدایی از پرسپولیس به تیم راه آهن ملحق خواهد شد.

در این ارتباط روابط عمومی باشگاه، با رد این خبر گفت: باشگاه راه آهن، تماسی در اینباره نداشته است و فرشید کریمی هم درخواستی را در ارتباط با جدایی از پرسپولیس ندارد. ضمن اینکه انتقال بازیکنان به تیمهای دیگر طبق یک سیاست خاص صورت می‌گیرد؛ در بخش اول نظر کادر فنی مهم است و در مرحله بعد انتقال بازیکن باید تابع این مسئله باشد که درآمدی را برای باشگاه به ارمغان می‌آورد.

+ نوشته شده در  شنبه ۱ دی ۱۳۸۶ساعت 12:59  توسط جواد  | 

 
ابزار نمایش رتبه گوگل یا پیج رنک ,

.

, .